Eğitim

ÇALIŞANLARINIZI ETKİN EKİPMAN İŞLETİMİNDE EĞİTİN

Bilgili makine operatörleri ve teknik personel, eğitimsiz işçilere göre daha üretkendir ve makinelerde daha az aşınmaya neden olur. Bilgili operatörler ve teknik kadro ayrıca kendileri ve yakınlarda çalışan diğer kişiler için daha güvenli olacaktır. Uygun şekilde eğitilmiş operatörler, ekipmanlarına daha saygılı olacak ve inşaat görevlerinden önce, sırasında ve sonrasında ekipmana daha fazla özen göstereceklerdir. Bu, onarım ve değiştirme işlemlerinde size para kazandıracaktır.

Operatör ve teknik personel eğitimi, önleyici bakım programınıza dahil edilmelidir. Operatörler, makinelerini nasıl çalıştıracaklarından fazlasını bilmek zorundadır. Hangi rutin, günlük bakım görevlerinin gerekli olduğunun ve bunların hatasız nasıl gerçekleştirileceğinin farkında olmaları gerekir.

Operatör ve teknik personel eğitimi, operatör kılavuzunun gözden geçirilmesini, sistemlerin gösterimini ve tüm kontrolleri içerebilir. Operatörlerin operasyon öncesi ve sonrası bakım görevleri de dahil olmak üzere doğru becerileri edinmelerini sağlamak için testler de eğitimin bir parçası olabilir.

Ek olarak, operatörler için kontrol listeleri değerli araçlardır, bu nedenle küçük ama önemli bakım adımları yapılır ve unutulmaz.

Eğitim süreci karmaşık veya uzun olmak zorunda değildir. Bir makinenin sınırlamaları hakkında net iletişimin yanı sıra kontroller ve izleme sistemlerine ilişkin talimatlar, hayati makinelerinizin ömrünü artırmaya yardımcı olacaktır.

Eğitimli operatörler ve teknik personel, bir makinenin arızaya doğru ilerlediğini gösteren herhangi bir hasarın veya erken uyarı işaretlerinin ön habercileridir. Arıza göstergelerini tanımak ve bunları dikkatinize sunmak için eğitilmiş operatörler, küçük, pahalı olmayan sorunların büyük ve maliyetli sorunlara dönüşmemesi için istisnai bir sigortadır.

TEREX, MAGNI, ASCOM ve ABI ekipmanları kullanan müşterilerimiz için hazırladığımız eğitim programları hakkında bilgi almak için lütfen servis birimlerimiz ile temas ediniz.

 

+90 216 572 50 90