Bom Tamiratları

Bom tamiratları
Hasarlanmış olan teleskopik ve kafes tipi bom tamiratlarını yapabilmekteyiz. Tamiratlar için iş akışımız aşağıdaki gibidir.

Onarım Öncesi
Onarıma başlamadan önce projemizi hazırlıyoruz. Malzemenin mukavemetini kontrol ediyoruz, Kaynak Prosedürü Spesifikasyonu (WPS) ve Onarım Planı hazırlıyoruz ve atölyedeki tüm koşulların optimal olduğundan emin oluyoruz. Daha sonra bomun tüm doğru ölçümlerini alıyoruz, tüm malzemeleri ve sarf malzemelerini tekrar kontrol ediyor ve yapılması gereken her onarımın fotoğraflarını çekiyoruz. Herhangi bir şey beklentilere uygun değilse, onarım sürecinde gecikme olmaması için geri bildirim için müşterimizi doğrudan bilgilendiririz. Son olarak, mevcut tüm bilgileri sağlayarak, mükemmel bir sonuç için mümkün olan en iyi onarımı ve müşterimiz için yeni bir vinç için kapsamlı bir şekilde tartışarak ekibi hazırlıyoruz.

Onarım
Onarım öncesi yapılan Onarım Planı ve Kaynak Prosedürü Spesifikasyonu göre aşağıdali etaplarda onarımı yapmaktayız. Komple bom tüpünün kısmen değiştirilmesi veya tümünün değiştirilmesi Yalnızca hasarlı bir bomun uçlarını yeniden kullanarak yeni bölümler üretilmesi Tüm çelik ve kaynak malzemeleri imalatçı kalitesinde olması Sertifikalı kaynakçılar ile kaynak prosedürünü takip ederek

NDT - Tahribatsız muayene
Tahribatsız muayene (Non-destructive testing, kısaca: NDT), inceleme yapılacak olan malzeme ya da parçanın bütünlüğüne zarar vermeden yapılan muayene türüdür. Yapılan tamiratlara en uygun olan tahribatsız muayene yöntemi seçilerek, kaynak kaliteleri incelenir.

Rapor ve Sertifikalandırma
İzlenen tüm planlarlar ve yapılan tüm tamiratlar, raporlanır. Aynı süreçte akredite bir kuruluş tarafından ISO 9712 (EN 473) ve ASNT CP-189-2011 standardına göre uzman kaynak mühendisleri, yapılan tüm tamiratları tahribatsız muayene yapar ve sonuçları değerlendirerek sertifikalandırılır.

 

+90 216 572 50 90